Koszyk
Rachunek: 0
Suma: 0,00 zł
Filtry ciśnieniowe

W przeciwieństwie do filtrów przepływowych filtry ciśnieniowe tłoczą wodę przez substancje filtrujące pod ciśnieniem. Filtry ciśnieniowe można instalować także pod powierzchnią wody. Dlatego też stosuje się je do stawów o wysokim poziomie wody celu uniknięcia zawirowań tafli wody i naturalnego wyglądu oczka. Najlepiej jak wąż wpływowy umieszczony jest wzdłuż brzegu zbiornika wodnego przy użyciu systemu Tradux. Sposób filtrowania jest identyczny jak w filtrach przepływowych więc wydajność filtra musi być dostosowana do objętości oczka.


System filtrów ciśnieniowych jest najlepszy dla małych zbiorników wodnych ponieważ w przeciwieństwie do poprzednio używanych filtrów grawitacyjnych w przypadku zbiorników od 1-8m3 , filtry ciśnieniowe jest łatwo ukryć i nie muszą one psuć wyglądu naszego oczka.

 

Dobry filtr ciśnieniowy powinien posiadać:oczka wodne filtoclear
1. Zintegrowana lampa UV
2. Gąbki różnej wielkości
3. Miejsce na osiedlenie bakterii
4. “Back Wash” funkcja łatwego oczyszczania filtra

 

schema zapojenia tlakoveho filtra

Schemat instalacji filtra ciśnieniowego

Zalety filtrów ciśnieniowych:

 

  • Prąd wody wypompowywanej z filtra może służyć jako siła napędowa wodospadów lub małych fontann.
  • Filtry ciśnieniowe są małe i kompaktowe dlatego też zajmują  bardzo mało miejsca i są dzięki temu praktycznie niezauważalne z powierzchni wody.
  • Ciśnieniowy sposób pracy filtra nie wymaga aby był on montowany w najwyższym miejscu oczka jak to jest wymagane przy filtrach grawitacyjnych.
  • Sposób pracy filtra pozwala także zakopać go poza oczkiem wody pod ziemią.
  • Niektóre filtry ciśnieniowe mają funkcje samooczyszczenia która dzięki możliwości odwrócenia kierunku pracy filtra pozwala wypompować wszystkie zanieczyszczenia – co znacznie ułatwia jego obsługę.
     

 

Filtry ciśnieniowe mogą być zakopane i przykryte klapą FiltoCap:

 

tlakovy filter maskovanie filtra kryt na filter