Na kogo stawiać w Lidze Europy?

Na kogo stawiać w Lidze Europy? 1 Obstawiam

Kiedy każdy z wypiekami na twarzy ogląda zmagania Ligi Mistrzów, w cieniu tego turnieju rozgrywane są inne mecze. Liga Europy, bo o niej mowa, przez większość osób nazywana pucharem pocieszenia, również bywa bardzo emocjonująca.

Na początku rozgrywek ciężko stwierdzić na kogo stawiać w Lidze Europy. Udział w niej bierze bardzo dużo zespołów z całej Europy, a te teoretycznie mocniejsze często odpuszczają sobie ten puchar, przez co nierzadko mają miejsca niespodzianki.

Jedną z takich niespodzianek w tym roku jest chociażby odpadnięcie w fazie grupowej Lazio Rzym. Z resztą to nie pierwszy raz kiedy ten klub traktuje niepoważnie Ligę Europy. Po raz kolejny odpuścili ten puchar, żeby skupić się na Serie A i zagrać w końcu w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Typowanie ligi Europy

Typowanie meczów Ligi Europy może być jednak dobrym sposobem na zarobienie trochę gotówki. Wystarczy dokładnie śledzić zmagania drużyn w rozgrywkach ligowych, znać ich aktualne sytuacje w tabeli, składy oraz to jak podchodzą do meczów Ligi Europy.

Na kogo stawiać w Lidze Europy? 2 Obstawiam

Przykładem może być wcześniej wspomniane Lazio Rzym. Biancocelesti potraktowali mecze z przymrużeniem oka i przegrali kilka spotkań mimo tego, że kursy oferowane przez bukmacherów na to nie wskazywały. Osoby interesujące się Serie A mogły więc przewidzieć na kogo stawiać w Lidze Europy i na pewno tą drużyną nie było Lazio. Wiele drużyn z mocnych lig, na przykład angielskiej, czy włoskiej nie lubi dalekich wyjazdów i na te spotkania wysyła „drugi garnitur”, aby gracze z pierwszego składu mogli odpocząć.

Dzięki temu ten kto zna temat mógł zarobić na meczu FC Astany z Manchesterem United. Zespół z Kazachstanu owszem zajął ostatnie miejsce w grupie, ale ich jedynym zwycięstwem okazał się mecz właśnie z klubem z Anglii.

W takich przypadkach na pytanie, na kogo stawiać w Lidze Europy?

Można odpowiedzieć, na egzotyczne drużyny, które goszczą u siebie ekipy z mocniejszych lig, które skupiają się bardziej na swoim podwórku. Kolejnym przykładem może być Krasnodar, który wygrał u siebie dwa na trzy mecze, w tym z zawsze groźnym FC Basel. Kolejny przykład to Quarabag. Wyjazdy do Azerbejdżanu to również ciężkie mecze.

Za rejestrację dają 20zł i 1500zł za wpłaty! Wejdź na www.lvbet.pl

Bywają jednak sytuacje kiedy naprawdę nie wiadomo na kogo stawiać w Lidze Europy. Problem taki pojawia się kiedy do reszty zespołów dołączają ekipy, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach w Lidze Mistrzów. Dla jednych odpadnięcie z Ligi Mistrzów jest końcem przygody z europejskimi pucharami, ponieważ swoje plany skupiali przede wszystkim na Champions League.

Tak może być na przykład w przypadku drużyny Interu Mediolan, dla której Liga Europy nie jest aż tak bardzo atrakcyjnym trofeum. Z kolei inaczej może to wyglądać w przypadku Ajaxu Amsterdam, w którym gra bardzo dużo młodych zawodników głodnych sukcesów.

Tutaj o odpuszczeniu Ligi Europy nie ma mowy. Podobnie to może wyglądać w przypadku klubu Benfica Lizbona, która sześć i siedem lat temu dwa razy pod rząd wystąpiła w finale. Niestety bez zwycięstwa. Jeżeli już jesteśmy przy finalistach to nie sposób nie wspomnieć o Sevilli, która aż trzy razy pod rząd zdobyła puchar Ligi Europy. Jeden finał zresztą Sevilla wygrała właśnie z Benficą. Jeden z tych pucharów wznieśli na stadionie w Warszawie.

W tym sezonie finał jest rozgrywany ponownie w naszym kraju, tym razem w Gdańsku. Kto wie, być może zespół z Hiszpanii ponownie wygra finał Ligi Europy rozgrywany w Polsce. Jeżeli Sevilla dojdzie do finału to raczej już wiemy na kogo stawiać w Lidze Europy.

Kandydatów coraz więcej

Klubem starającym się odbudować swoją markę jest Manchester United. Liga Europy to zdecydowanie nie jest miejsce dla takiej firmy jak Czerwone Diabły, ale sportowo na ten moment nie stać ich na więcej. Trzy lata temu wygrali te rozgrywki pod wodzą Jose Mourinho i w tym sezonie będą chcieli powtórzyć ten wyczyn. Tym bardziej, że może to być dla nich przepustką do gry w Lidze Mistrzów.

FREEBET 29 zł + 1200 zł za wpłatę! Wejdź na sts.pl/bonusy

Na awans bezpośrednio z rozgrywek krajowych raczej nie mają już co liczyć. Innym klubem z Anglii, który wyczekuje jakiegoś trofeum, to Arsenal Londyn. Finalista z zeszłego roku również może mieć problem z awansem do Ligi Mistrzów i wygrana Ligi Europy może być ich szansą.

Wyniki w Lidze Europy są bardziej zaskakujące niż to bywa w innych turniejach. W obecnej edycji mieliśmy do czynienia już z niejedną niespodzianką. Pary, które zostały rozlosowane w 1/16 finału są bardzo ciekawe i z pewnością sporo osób widzi tutaj piniądz – jak w znanej piosence disco polo.

Zdecydowanie ciekawiej będzie jednak na pewno im bliżej będzie finału. Na tym etapie nadal nie jest łatwo wskazać jednego głównego faworyta do zdobycia pucharu i nie wiadomo na kogo stawiać w Lidze Europy. Wiosna pokaże kto na co będzie mógł liczyć w krajowych rozgrywkach i wtedy obierze priorytety – ligowe podwórko, czy jednak Liga Europy.

Podczas obstawiania musimy pamiętać, że na wyniki meczów ma wpływ wiele czynników, w tym przede wszystkim czynnik ludzki i dyspozycja dnia. W końcu Liga Europy to zupełnie inne rozgrywki niż Liga Mistrzów i motywacja ze strony zawodników może być różna.

forbet-bonus-powitalny